Loading...


نی نی پیج, جامعه مجازی والدین درباره کودک

نی نی پیج, جامعه مجازی والدین درباره کودک

نی نی پیج از کجا شروع شد . . . یکی بود یکی نبود . . .

کار در هر رسانه ای، تاثیر خاص خودش را دارد. چند سال همکاری با نی نی سایت به عنوان روابط عمومی و مدیر بازرگانی وب سایت، تجربه ای به یادماندنی برای من بود. وب سایتی محبوب بین کاربران و به نوعی دارای کاربران معتاد به حضور در وب سایت.
بر پایه تجربیاتی که از فعالیت در حرفه مرتبط با کودک و نوزاد داشتم، اوایل مرداد سال گذشته (سال 1390) دامنه ninipage.com را ثبت کردم. هدفم ایجاد یک مرکز اطلاع رسانی در حوزه خانواده های جوان و کودکانشان بود. بعد از گذشت ده ماه به تدریج وب سایت درحال آماده شدن است.
ساخت وبلاگ برای نی نی - نی نی وبلاگ

اینک بخش های مختلف وب سایت که فعال شده است را معرفی می کنم:
بخش های اصلی سایت:
سرویس وبلاگ برای کودکان
نام این بخش به دلیل نوع سرویس و سعی بر این که جامع ترین خدمات باشد، سوپربلاگ گذاشتیم. نویسنده بلاگ می تواند یادداشت (همراه با عکس و ویدئو) منتشر کند، در بخش آلبوم عکس یا فتوبلاگ به راحتی عکس آپلود کند، در بخش ویدئو بلاگ فیلم های کوتاه از شیرین کاری های کودک را آپلود کند. علاوه بر فیلم و عکس، کاردستی و نقاشی های کودک را می تواند در بخشی به نام آرت بلاگ قرار دهد (فضای نگهداری فایل های عکس و ویدئو بر روی سرور وب سایت است و نیازی به آپلود در فضاهای دیگر نیست).

* فرهنگ نام
در این بخش اسامی رایج برای کودکان در ایران جمع آوری شده است. هر اسم دارای معنی و علامت مشخص کننده جنسیت است. برای اغلب اسم ها تلاش شده است اسامی هم آوا انتخاب شود تا در انتخاب اسم کودک دوم کارگشا باشد.
کاربران می توانند اسامی که به نظرشان رایج است و در فرهنگ نیست، درج کنند.

* تالار گفتگوی والدین درباره کودک
تبادل نظر یکی از مهمترین ارکان وب سایت های کاربر محور به شمار می رود.
در این بخش تلاش کرده ایم که براساس نیاز کاربران، سهولت استفاده و سرعت در گردش اطلاعات، تالارهای گفتگو را طراحی کنیم. به همین دلیل از نرم افزار های رایج خارجی استفاده نکردیم و با زحمت بیشتر تیم فنی، سیستم یکپارچه و هماهنگ با ساختار وب سایت ایجاد نموده ایم.

* بخش لینک های دوست داشتنی
جهت مشارکت بیشتر کاربران وب سایت، بخش لینک های دوست داشتنی ایجاد شده است. این بخش مثل همه وب سایت های دیگر دنیا، با هدف انتشار لینک های کاربران وب سایت در نظر گرفته شده است که با اظهار نظر و امتیازدهی از سوی کاربران، لینک ها را به صفحه اصلی وب سایت منتقل می کند.
در این بخش هدف فقط لینک های مرتبط با خانواده است و لینک هایی که موجب آگاهی والدین و افزایش نشاط در خانواده شود، مورد استقبال هستند.

* چند رسانه ای خانواده
عکس و فیلم هایی که در فتوبلاگ ها و ویدئوبلاگ ها منتشر شود، اطلاعات مفیدی هستند که در بخش رسانه خانواده جمع آوری می شود. بازدیدکنندگان وب سایت با بازدید این بخش می توانند کلیه عکس ها و فیلم هائی که از سوی منتشرکنندگان آن اجازه داده شده است را ببینند.
برای غنا بخشیدن به این بخش، دبیران وب سایت نیز مستقیما فیلم و عکس آپلود می کنند.

سه بخش حاشیه ای:
- مرکز دانلود: نرم افزارهای مورد نیاز یک کاربر اینترنتی در این بخش برای دانلود قرار داده می شود.
- راهنمای وب سایت: چگونه در وب سایت فعالیت کنیم؟! (از راهنمای ثبت نام تا نحوه درج عکس در فتوبلاگ)
- بلاگ مدیران وب سایت: بلاگ برای هر وب سایتی لازم است!برچسب ها:

نی نی پیج نی نی بلاگ نی نی وبلاگ وبلاگ نی نی

نظرات

 


  • ممنون از کار قشنگتون. کاملا معلومه که روی طراحی این سایت فکر شده. مثلا توی همین متن بالا که همه عنوان های مهم قابل کلیک هستند و خواننده به سادگی حین خواندن متن میتونه روی آنها کلیک کنه و ....
    پاسخ گزارش
  • چرا اینجا نمیشه خودمون قالب روکمی تغییر بدیم؟خیلی یکنواخته .آدم حوصلش سر میره یکم!اگه میشه یکاری کنین که حداقل مثلا بتونیم آهنگ بذاریم رووبلاگ ویاخیلی کارای دیگه که توی وبلاگای دیگه میکنن مثل بلاگفاوغیره.خیلی خیلی ممنون راستی ب وبلاگ من هم سربزنید نظر هم بدید خوشحال میشم...........
    پاسخ گزارش
  • سلام - منم از وقتی با سایتتون آشنا شدم و در اون دارم فعالیت می کنم خیلی راضی ام - دستتون درد نکنه- فکر بسیاز زیبایی بوده طراحی این سایت.

ارسال نظر

نام
ایمیل ضروری
وب سایت / وبلاگ
پیغام ضروری
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
کد مقابل را وارد کنید ضروری
اگر کد خوانا نیست اینجا را کلیک کنید